SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Schema Ht 2024
2024-05-29 09:52

Mån

15.40 Dancehall 10+år Öppen Nivå Jessica Rönn

16.40 Dancehall 13+år Avancerad Jessica Rönn

17.45 Jazz Avanc 12+år Maria Frejd

18.55 Jazz Avanc 15+(Fr o m åk 9) Maria Frejd

20.10 Jazz 30+Maria Frejd

 

Tis

15.15 Jazz 10+ år forts Maria Frejd

16.15 Stepp Forts Maria Frejd

17.15 Stepp Avanc 13+Maria Frejd

18.20 Street 12+Forts Jessica Rönn

19.20 Dancehall 15+Avanc Jessica Rönn

 

Ons

9.30-10.30 50+  Maria Frejd och gästlärare

15.40 MiniJazz  5-6 år (födda 2018-2019) Pixi-Lee Frejd

16.20 MiniJazz 7-8 år (födda 2016-2017) Pixi-Lee Frejd

17.00 Jazz 9-10 år ( födda 2015-2016) Ofelia Frejd

17.45 Klassisk balett 13+ Forts Ofelia Frejd

18.55 Contemporary Jazz 13+ år Ofelia Frejd

20.10 30+ Jazz Maria Frejd

 

Tors

15.30 Minibalett 7-9 år Ofelia Frejd

16.15 Klassisk Balett forts 10+ år Ofelia Frejd

17.05 Contemporary Jazz 11+ år Isabelle Morand

18.05 Contemporary Jazz Gymnasiegrupp Isabelle Morand

19.15 Street 10+ år Pixi-Lee Frejd och Maya Hall

 

Fre

14.15 Musikal 8-10 år MF och Viktoria Johansson        

15.10 Musikal 11-12 år MF och VJ

16.10 Musikal 13+ MF och VJ

17.10 Jazz 14+ avanc MF

 

Lör

9.30 Barndans 4-5 år  (Födda 2019-2020) Sofia Pamp Stella Jungberg

10.15 MiniJazz 6-7 år (Födda 2017-2018) Sofia Pamp Stella Jungberg

10.55 MiniJazz  7-8 år ( Födda 2016-2017) Sofia Pamp Stella Jungberg

11.40 Jazz 9-10 år (Födda 2013-2014) Sofia Pamp

12.25 Jazz 10+ år   Forts Ofelia Frejd

13.25 Jazz  12+  Forts Ofelia Frejd

14.25 Lyrisk Jazz 14 + Avanc Ofelia Frejd                    

 

Sön 

10.00. Barndans 4-5 år(Födda 2019-2020) Ellen Larsson och Sophia Mogelberg

10.40 MiniJazz 5-6 år (Född 2017-2018) Ellen Larsson och Sophia Mogelberg

11.20 MiniJazz 7-8 år( Född 2015-2016)

12.10 Commercial HipHop 10+ år Molly Johansson

13.10 Commercial HipHop 12-14 år Molly Johansson

14.10 Commercial HipHop 15+ Molly Johansson

15.15 Breakdance Forts 11+ Chai Wang

16.15 Breakdance 7-10 år Chai Wang

 

 

 

 

Schema VT 2024
2023-05-29 11:31

Mån

15.40 Dancehall 11+år Öppen Nivå Jessica Rönn

16.40 Dancehall 13+år Avancerad Jessica Rönn

17.45 Jazz Avanc 13+år Maria Frejd

18.55 Jazz Avanc 16+ (fr o m gymnasiet) Maria Frejd

20.10 Jazz 30+Maria Frejd

 

Tis

15.15 Jazz 11+ år forts-avanc Maria Frejd

16.15 Stepp Forts Maria Frejd

17.15 Stepp Avanc 13+Maria Frejd

18.20 Street 12+Forts Jessica Rönn

19.20 Dancehall 15+Avanc Jessica Rönn

 

Ons

9.30-10.30 50+  Maria Frejd och gästlärare

15.40 Barndans 4-5år (födda 2018-2019) Lycke Lavesson och Pixi-Lee Frejd

16.20 MiniJazz 6-7 år (födda 2016-2017) Lycke Lavesson och Pixi-Lee Frejd

17.00 MiniJazz 8-9 år ( födda 2014-2015) Ofelia Frejd

17.45 Klassisk balett 13+ Forts Ofelia Frejd

18.55 Contemporary Jazz 13+ år Ofelia Frejd

20.10 30+ Jazz Maria Frejd

 

Tors

15.30 Minibalett 7-9 år Filippa Frejd

16.15 Klassisk Balett forts 10+ år Filippa Frejd

17.05 Contemporary Jazz 11+ år Ofelia Frejd

18.05 Contemporary Jazz Gymnasiegrupp Ofelia Frejd 

19.15 Street 10+ år Maya Hall och Pixi-Lee Frejd

 

Fre

14.15 Musikal 8-10 år MF och Viktoria Johansson        

15.10 Musikal 11-12 år MF och VJ

16.10 Musikal 13+ MF och VJ

17.10 Jazz 14+ avanc MF

 

Lör

9.30 Barndans 4-5 år  (Födda 2018-2019) Stella Jungberg och Sofia Pamp

10.15 MiniJazz 6-7 år (Födda 2016-2017) Stella Jungberg och Sofia Pamp

10.55 MiniJazz  7-8 år ( Födda 2015-2016) Stella Jungberg och Sofia Pamp

11.40 Jazz 9-10 år (Födda 2013-2014) Sofia Pamp

12.25 Jazz 10+ år  (Födda 2011) Forts Ofelia Frejd

13.25 Jazz  12+  Forts Ofelia Frejd

14.25 Lyrisk Jazz 14 + Avanc Ofelia Frejd                    

 

Sön 

10.00. Barndans 4-5 år(Födda 2018-2019) 

10.40 MiniJazz 5-6 år (Född 2016-2017) Ellen Larsson och Sophia Mogelberg

11.20 MiniJazz 7-8 år (Född 2014-2015) Ellen Larsson och Sophia Mogelberg

12.10 Commercial HipHop 10+ år Molly Johansson 

13.10 Commercial HipHop 12-14 år Molly Johansson 

14.10 Commercial HipHop 15+ Molly Johansson 

15.15 Breakdance Forts 11+ Chai Wang

16.15 Breakdance 7-10 år Chai Wang

Schema VT 2023
2022-11-23 13:09

Schema VT 2023

 

Mån

15.40 Dancehall 10-11 år Jessica Rönn

16.40 Dancehall 12+ år Jessica Rönn

17.45 Jazz Avanc 13+år Maria Frejd

18.55 Jazz Avanc 16+ (fr o m gymnasiet) Maria Frejd

20.10 Jazz 30+Maria Frejd

 

Tis

15.00 Jazz 10-11 år forts (Född 2011-2012) Maria Frejd 

15.50 Jazz 12+ år forts-avanc (Född 2009-2010) Maria Frejd

16.50 Stepp Nybörjare Maria Frejd

17.40 Stepp Avanc 13+Maria Frejd

18.45 Dancehall 11-12 år (Född 2010-2011) Jessica Rönn

19.35 Dancehall Avanc Jessica Rönn

 

 

Ons

9.30-10.30 50+  Maria Frejd och gästlärare

15.40 Barndans 4-5år (födda 2017-2018) Ofelia och Pixi-Lee Frejd

16.20 MiniJazz 6-7 år (födda 2015-2016) Ofelia och Pixi-Lee Frejd

17.00 MiniJazz 8-9 år ( födda 2014-2015) Ofelia Frejd

17.45 Klassisk balett 12+ Forts Ofelia Frejd

18.55 Contemporary Jazz 12-14 år Ofelia Frejd

20.10 30+ Jazz Maria Frejd

 

Tors

15.30 Minibalett 7-8 år Ofelia Frejd

16.15 Klassisk Balett forts+9 år Ofelia Frejd

17.05 Contemporary Jazz 10-12 år Ofelia Frejd

18.05 Contemporary Jazz Gymnasiegrupp Ofelia Frejd NYHET!!!

19.15 Street 10+ år Francis Brako

20.05 Afrobeat (från 13år-30+år) Francis Brako

 

Fre

14.15 Musikal 8-10 år MF och Viktoria Johansson        

15.10 Musikal 11-12 år MF och VJ

16.10 Musikal 13+ MF och VJ

17.10 Jazz 14+ avanc MF

 

Lör

9.30 Barndans 4-5 år  (Födda 2017-2018) Sofie Anderberg och Sofia Pamp

10.15 MiniJazz 6-7 år (Födda 2015-2016) Sofie Anderberg och Sofia Pamp

10.55 MiniJazz  7-8 år ( Födda 2014-2015) Sofie Anderberg och Sofia Pamp

11.40 Jazz 9-10 år (Födda 2012-2013) Sofie Anderberg

12.25 Jazz 10 år  (Födda 2011) Forts Ofelia Frejd

13.25 Jazz  11+  Forts Ofelia Frejd

14.25 Lyrisk Jazz13 + Avanc Ofelia Frejd                    

15.30 Musikalworkshop 30+ Håll ögonen öppna för datum!!!!

 

 

Sön 

10.00 MiniJazz 5-6 år (Född 2016-2017) Ellen Larsson och Molly Johansson

10.40 MiniJazz 7-8 år (Född 2014-2015) Ellen Larsson och Molly Johansson

11.30 Commercial HipHop 10+ år Alvin Eklund 

12.30 Commercial HipHop 12-14 år Alvin Eklund 

13.30 Commercial HipHop 15+ Alvin Eklund 

14.40 Breakdance Forts 10+ Chai Wang

15.40 Breakdance 6-9 år Chai Wang

 

 

 

 

Schema Ht 2022
2022-08-22 10:52

Schema Ht 2022

 

Mån

15.40 Dancehall 10-11 år Jessica Rönn

16.40 Dancehall 12+ år Jessica Rönn

17.45 Jazz Avanc 13+år Maria Frejd

18.55 Jazz Avanc 16+ (fr o m gymnasiet) Maria Frejd

20.10 Jazz 30+Maria Frejd

 

Tis

15.00 Jazz 10-11 år forts (Född 2011-2012) Maria Frejd *Ny grupp

15.50 Jazz 12+ år forts-avanc (Född 2009-2010) Maria Frejd

16.50 Stepp Nybörjare Maria Frejd * Ny grupp

17.40 Stepp Avanc 13+Maria Frejd

18.45 Dancehall 11-12 år (Född 2010-2011) Jessica Rönn

19.35 Dancehall Avanc Jessica Rönn

 

 

Ons

9.30-10.30 50+  Maria Frejd och gästlärare

15.40 Barndans 4-5år (födda 2017-2018) Ofelia och Pixi-Lee Frejd

16.20 MiniJazz 6-7 år (födda 2015-2016) Ofelia och Pixi-Lee Frejd

17.00 MiniJazz 8-9 år ( födda 2014-2015) Ofelia Frejd

17.45 Klassisk balett 12+ Forts Ofelia Frejd

18.55 Contemporary Jazz 12-14 år Ofelia Frejd

20.10 30+ Jazz Maria Frejd

 

Tors

15.30 Minibalett 7-8 år  Ofelia Frejd *Ny grupp

16.15 Klassisk Balett forts+9 år Ofelia Frejd

17.05 Contemporary Jazz 10-12 år Ofelia Frejd

19.15 Street 10+ år Francis Brako

20.05 Afrobeat (från 13år-30+år) Francis Brako

 

Fre

14.15 Musikal 8-10 år MF och Viktoria Johansson        

15.10 Musikal 11-12 år MF och VJ

16.10 Musikal 13+ MF och VJ

17.10 Jazz 14+ avanc MF

 

Lör

9.30 Barndans 4-5 år  (Födda 2017-2018) Sofie Anderberg och Sofia Pamp

10.15 MiniJazz 6-7 år (Födda 2015-2016) Sofie Anderberg och Sofia Pamp

10.55 MiniJazz  7-8 år ( Födda 2014-2015) Sofie Anderberg och Sofia Pamp

11.40 Jazz 9-10 år (Födda 2012-2013) Sofie Anderberg

12.25 Jazz 10 år  (Födda 2011) Forts Ofelia Frejd

13.25 Jazz  11+  Forts Ofelia Frejd

14.25 Lyrisk Jazz13 + Avanc Ofelia Frejd                    

15.30 Musikalworkshop 30+ Håll ögonen öppna för datum!!!!

 

 

Sön 

10.00 MiniJazz 5-6 år (Född 2016-2017) Ellen Larsson och Molly Johansson

10.40 MiniJazz 7-8 år (Född 2014-2015) Ellen Larsson och Molly Johansson

11.30 Commercial HipHop 10+ år Alvin Eklund *Ny dansstil 

12.30 Commercial HipHop 12-14 år Alvin Eklund *Ny dansstil 

13.30 Commercial HipHop 15+ Alvin Eklund *Ny dansstil 

14.40 Breakdance Forts 10+ Chai Wang

15.30 Breakdance 6-9 år Chai Wang

 

 

 

 

Välkommen med din anmälan för Vt 2022
2021-11-01 09:18
Schema VT 2022

Vi hoppas att vi ska kunna starta vårterminen som planerat i studion. Men vi ber att få återkomma när nya rekommendationer och restriktioner gällande våren kommer.

Kallelse med info kommer v 3

 

Vårterminen startar v 5. Vi håller sportlov v 8 och påsklov v 15. Ingen dans helgdagar.

Ingen träning på helgdagar.

 

För nu önskar vi på MariJazz er en riktigt Fin Jul !  <3 Ta hand om varandra!!!!

 

 

Mån

15.40 Dancehall 10+ år Jessica Rönn

16.40 Dancehall 12+ år Jessica Rönn

17.45 Jazz Avanc 13+år Maria Frejd

18.55 Jazz Avanc för som går på Gymnasiet Maria Frejd

20.10 Jazz 30+Maria Frejd

 

Tis

15.00 Jazz 10-11 år forts (Född 2010-2011) Maria Frejd

15.50 Jazz 12+ år forts-avanc (Född 2007-2009) Maria Frejd

16.50 Stepp Forts (Denna klass låg på onsdagar tidigare) Maria Frejd

17.50 Stepp Avanc Maria Frejd

18.55-19.45 Street 10-11 år (Född 2010-2011) Jessica Rönn

19.45-20.55 Dancehall Avanc Jessica Rönn

 

 

Ons

9.30-10.30 50+ Jazzbalett En skonsam men härlig träningsform Maria Frejd

16.00 Barndans 4-5år (födda 2016-2017) Linnea Litsberger och Maria Frejd

16.40 MiniJazz (födda 2015-2016) Linnea Litsberger och Maria Frejd

17.20 Klassisk balett Forts  Linnea Litsberger

18.30 Contemporary Jazz 12-14 år Linnea Litsberger

19.40 30+ Jazz MF

 

Tors

16.00 Jazz 11-12 år (födda 2009-2010) Forts Tilda Le Grand

16.50 Klassisk Balett +8 år Tilda Le Grand och Maria Frejd

17.40 Contemporary Jazz 14+ Tilda Le Grand

18.50 Street 10+ år Francis Brako

19.50 Afrobeat (från 13år-30+år) Francis Brako

 

Fre

14.15 Musikal 8-10 år MF och Viktoria Johansson        

15.10 Musikal 11-12 år MF och VJ

16.10 Musikal 13+ MF och VJ

17.10 Jazz 14+ avanc MF

 

Lör

9.30 Barndans 4-5 år  (Födda 2017-2016) Felicia Hanserup och Sofie Anderberg

10.15 MiniJazz 6-7 år (Födda 2014-2015) FH och SA

10.55 MiniJazz  7-8 år ( Födda 2013-2014) FH och SA

11.40 Jazz 9-10 år (Födda 2011-2012) SA

12.25 Jazz 10 år  (Födda 2010) Forts Ofelia Frejd

13.25 Jazz  11+  Forts Ofelia Frejd

14.25 Lyrisk Jazz Avanc Ofelia Frejd                    

15.30 Klassisk balett ÖPPEN Nivå (dans ojämn vecka) Petra Stinisen Anderberg

 

Sön 

10.00 MiniJazz 5-6 år (Född 2015-2016) Ofelia Frejd och Molly Johansson

10.40 MiniJazz 7-8 år (Född 2013-2014) Ofelia Frejd och Molly Johansson

11.30 Street 10+ år Madeleine Ngoma

12.30 Street 12+ Madeleine Ngoma

14.30 Breakdance  Forts Chai Wang

15.20 Breakdance Lätt fortsättning CW

 
Välkommen med din anmälan för HT 2021!!!
2021-05-27 16:21

Hejsan!

Nu är vårt bokningssystem öppet och du är varmt välkommen med din dansanmälan inför hösten.

 

Korrekt schema HT 2021

Mån

15.40 Dancehall 10+ år Jessica Rönn

16.40 Dancehall 12+ år Jessica Rönn

17.45 Jazz Avanc 13+år Maria Frejd

18.55 Jazz Avanc för som går på Gymnasiet Maria Frejd

20.10 Jazz 30+Maria Frejd

 

Tis

15.00 Jazz 10-11 år forts (Född 2010-2011) Maria Frejd

15.50 Jazz 12+ år forts-avanc (Född 2007-2009) Maria Frejd

16.50 Stepp Forts (Denna klass låg på onsdagar tidigare) Maria Frejd

17.50 Stepp Avanc Maria Frejd

18.55-19.45 Street 10-11 år (Född 2010-2011) Jessica Rönn

19.45-20.55 Dancehall Avanc Jessica Rönn

 

 

Ons

9.30-10.30 50+ Jazzbalett En skonsam men härlig träningsform Maria Frejd

16.00 Barndans 4-5år (födda 2016-2017) Isabelle Harnisch Linnea Litsberger

16.40 MiniJazz (födda 2015-2016) Isabelle Harnisch Linnea Litsberger

17.20 Klassisk balett Forts IH och LL

18.30 Contemporary Jazz 12-14 år Linnea Litsberger

19.40 30+ Jazz MF

 

Tors

16.00 Jazz 11-12 år (födda 2009-2010) Forts Isabelle Harnisch

16.50 Klassisk Balett +8 år Isabelle Harnisch och Ofelia Frejd

17.40 Contemporary Jazz 14+ Avanc Isabelle Harnisch

18.50 Street 10+ år Francis Brako

19.50 Afrobeat (från 13år-30+år) Francis Brako

 

Fre

14.15 Musikal 8-10 år MF och Viktoria Johansson        

15.10 Musikal 11-12 år MF och VJ

16.10 Musikal 13+ MF och VJ

17.10 Jazz 14+ avanc MF

 

Lör

9.30 Barndans 4-5 år  (Födda 2017-2016) Felicia Hanserup och Sofie Anderberg

10.15 MiniJazz 6-7 år (Födda 2014-2015) FH och SA

10.55 MiniJazz  7-8 år ( Födda 2013-2014) FH och SA

11.40 Jazz 9-10 år (Födda 2011-2012) SA

12.25 Jazz 10 år  (Födda 2010) Forts Ofelia Frejd

13.25 Jazz  11+  Forts Ofelia Frejd

14.25 Lyrisk Jazz Avanc Ofelia Frejd                    

15.30 Klassisk balett ÖPPEN Nivå (dans ojämn vecka) Petra Stinisen Anderberg

 

Sön 

10.00 MiniJazz 5-6 år (Född 2015-2016) Ofelia Frejd och Molly Johansson

10.40 MiniJazz 7-8 år (Född 2013-2014) Ofelia Frejd och Molly Johansson

11.30 Street 10+ år Madeleine Ngoma

12.30 Street 12+ Madeleine Ngoma

14.30 Breakdance  Forts Chai Wang

15.20 Breakdance Lätt fortsättning CW